Air Products Home

Centro de noticiasFirmy Air Products i New Flyer pokazały zalety stosowania technologii wodorowych ogniw paliwowych w autobusach podczas tournée po pięciu miastach Stanu Washington

13/04/2021 Warszawa

Firmy Air Products oraz New Flyer of America Inc. zorganizowały tygodniowy objazd po pięciu miastach Stanu Washington, który rozpoczął się 22 marca, w celu zademonstrowania korzyści płynących z zastosowania w autobusach ogniw paliwowych napędzanych wodorem dostarczonym przez Air Products.
Air Products and New Flyer Five-City Tour in the State of Washington Demonstrates Benefits of Hydrogen Fuel Cell Bus Technology
W ramach tego przedsięwzięcia Sunline Transit Agency z Thousand Palms w Kalifornii dostarczyła dla New Flyer autobus Xcelsior CHARGE H2™ ze swojej floty autobusów wodorowych, aby wykazać zalety stosowania tego gazu w transporcie. Przejazd rozpoczął się w mieście Bremerton w Stanie Washington, gdzie lokalna agencja transportowa nadzorowała tankowanie autobusu z wykorzystaniem mobilnej stacji paliwowej Air Products. W ramach tego pokazu zespół został przeszkolony w zakresie całego procesu, a następnie mógł kierować pojazdem na trasie, aby się osobiście przekonać, jak się sprawuje w warunkach rzeczywistych. Kolejne przystanki zorganizowane zostały przez Air Products i New Flyer w miastach Renton, Olympia, Chehalis i Vancouver w Stanie Washington, co pozwoliło wykazać zalety transportu opartego na wodorze.

Washington jest jednym z wielu stanów USA, które podjęły działania zachęcające przedsiębiorstwa transportu publicznego do przejścia z pojazdów zasilanych benzyną lub olejem napędowym na floty nisko- lub bezemisyjne. Technologia napędzania autobusów wodorowymi ogniwami paliwowymi oferuje firmom transportowym sprawdzoną i wydajną alternatywę do pracy w rozmaitych warunkach, nie tylko na krótkich trasach.

- Jesteśmy dumni ze współpracy z New Flyer w ramach zorganizowanego pokazu, gdzie przedstawiliśmy rzeczywiste korzyści środowiskowe, dostępne na wyciągnięcie ręki dzięki wodorowi – stwierdził Eric Guter, wiceprezes ds. rozwiązań wodorowych dla mobilności, Air Products. – Nasza Firma poczyniła znaczące inwestycje w celu zapewnienia klientom dostępu do infrastruktury oraz dostaw wodoru, gdyż wszyscy teraz przechodzą na bardziej ekologiczne, zrównoważone rozwiązania.

Air Products to wiodący dostawca wodoru oraz wodorowych rozwiązań dla mobilności na świecie, posiadający ponad 60 lat doświadczenie w branży. Opracowane przez firmę technologie są wykorzystywane w ponad 1,5 mln tankowań rocznie w 20 krajach i w ramach ponad 250 projektów. W ostatnim roku Air Products świętowała wielkie otwarcie największej stacji tankowania wodoru dla autobusów dalekobieżnych w USA. Stacja ta, zlokalizowana w Hrabstwie Orange, w Przedsiębiorstwie Transportowym w Santa Ana w Kalifornii, została zaprojektowana i wyposażona w technologię oraz urządzenia do tankowania wodoru Air Products. Może ona obsłużyć do 50 pojazdów, co odpowiada przepustowości do 1500 kg wodoru w czasie ośmiu godzin. Można ją wykorzystać do tankowania autobusów dalekobieżnych przy tempie napełniania wynoszącym średnio 28 kg wodoru na pojazd w czasie 6-10 minut i może ona pomieścić nawet 30 samochodów tankujących jednocześnie. Air Products oferuje rozwiązanie do tankowania wodorem dla każdego bezemisyjnego pojazdu napędzanego wodorem.  

Air Products (NYSE: APD) to globalny dostawca gazów technicznych od ponad 80 lat. Koncentrując się na energii, środowisku i rynkach wschodzących, firma zapewnia gazy atmosferyczne i procesowe, urządzenia oraz aplikacje klientom z wielu branż, takich jak rafineryjna, chemiczna, metalurgiczna, elektroniczna, produkcyjna, spożywcza i napojowa. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. Firma opracowuje, projektuje, buduje, jest właścicielem i operatorem jednych z największych na świecie projektów dotyczących gazów przemysłowych, w tym stacji zgazowania, które w sposób zrównoważony przekształcają bogate zasoby naturalne w syngaz do produkcji wysokowartościowej energii, paliw i chemikaliów. Jest również zaangażowana w projekty związane z wychwytywaniem dwutlenku węgla oraz produkcją zielonego wodoru, wspierając tym samym transport i transformację energetyczną na skalę światową.

W roku 2020 przychody ze sprzedaży firmy Air Products w 50 krajach wyniosły 8,9 mld USD, a obecna kapitalizacja rynkowa firmy wynosi około 60 mld USD. Ponad 19 tysięcy zdolnych, zaangażowanych i pełnych entuzjazmu pracowników, wywodzących się z różnych środowisk, dąży do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą służyć naturze, wpisywać się w ideę zrównoważonego rozwoju, a także odpowiadać na wyzwania, przed którymi stają klienci, społeczności oraz świat. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem:  www.airproducts.com oraz www.airproducts.com.pl

Downloads

|

Información de contacto

Ha ocurrido un error. Corrija los campos marcados.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

¿Cómo podemos ayudarle?

  1. ¿Qué tipo de consulta?