Air Products Home

Centro de noticiasAir Products i Cummins przyspieszają rozwój i wdrażanie wodorowych ciężarówek z ogniwami paliwowymi

Air Products rozpoczyna proces zmiany floty na pojazdy o zerowej emisji spalin

26/07/2021 Warszawa

Firma Air Products (NYSE:APD), światowy lider w dziedzinie dostaw i transportu wodoru, oraz Cummins Inc., światowy lider w dziedzinie energetyki i technologii wodorowych, wspólnie ogłosili podpisanie protokołu ustaleń (MOU) w celu przyśpieszenia wdrożenia ciężarówek z wodorowymi ogniwami paliwowymi w obu Amerykach, Europie i Azji. W związku z rozpoczęciem przez Air Products procesu wymiany floty samochodów ciężarowych na pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi, firma Cummins dostarczy elektryczne układy napędowe wodorowych ogniw paliwowych do wybranych producentów samochodów ciężarowych montowanych dla Air Products. 
空气产品公司和康明斯携手推动氢燃料卡车发展及应用
Po udanej fazie demonstracyjnej i pilotażowej, Air Products planuje wymianę swojej globalnej floty, około 2000 samochodów, na pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi o zerowej emisji spalin.  Cummins i Air Products spodziewają się, że faza demonstracyjna rozpocznie się w 2022 roku. Ponadto firmy Cummins i Air Products będą współpracować w celu zwiększenia dostępności wodoru ze źródeł odnawialnych, w tym możliwości infrastruktury wodorowej, które wspomogą stosowanie wodoru w transporcie. 

Uważamy, że wodór jest przyszłością segmentu rynku transportowego o dużej ładowności i możemy zademonstrować światu jego zalety, będąc pionierem przekształcenie naszej floty samochodów ciężarowych na pojazdy elektryczne z ogniwami wodorowymi. Mamy przyjemność współpracować z firmą Cummins, aby wspólnie osiągnąć ten cel. Zrównoważony rozwój to nasza strategia, która daje nam możliwości rozwoju. A nic nie świadczy lepiej o podejściu naszej firmy do zrównoważonego rozwoju jest flota pojazdów o zerowej emisji spalin, które każdego dnia dostarczają produkty Klientom.
- Seifi Ghasemi, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Air Products

„To kolejny punkt zwrotny dla wodoru i transformacji energetycznej” – powiedział Tom Linebarger, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Cummins. „Opracowując technologie przyszłości, aby odnieść sukces, potrzebujemy partnerstwa. I to właśnie partnerstwo z firmą Air Products jest kolejnym krokiem wiodącym do ukierunkowania przemysłu na drodze do zeroemisyjnej przyszłości”. 

„Najlepszym sposobem promocji zastosowania wodoru w transporcie ciężkim jest posiadanie tego typu pojazdów na drodze i dawanie przykładu. Oprócz innych zastosowań, takich jak tranzyt, gdzie już dostarczamy rozwiązania w zakresie tankowania, rynek ciągników siodłowych jest główną szansą dla wodoru ze względu na rygorystyczne wymagania. Tylko pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi mogą zapewnić niezbędny zasięg, czas tankowania i wymagania dotyczące masy, w celu obniżenia emisyjności tego ważnego sektora transportu.” – powiedział Eric Guter, Wiceprezes ds. Rozwiązań Wodorowych dla Mobilności, Air Products.  

„Z radością będziemy współpracować z firmą Air Products, aby podjąć ten ważny krok w kierunku transformacji tysięcy samochodów ciężarowych na pojazdy elektryczne z ogniwami wodorowymi, o zerowej emisji spalin” – powiedział Amy Davis, Wiceprezes i Prezes New Power w firmie Cummins. „Wspólnie z Air Products połączymy naszą ogromną wiedzę w zakresie wodoru — od jego produkcji po zastosowanie — z doświadczeniami w ruchu drogowym, które już posiadamy dzięki naszej zeroemisyjnej flocie z napędem Cummins. Od setek elektrycznych autobusów i ciężarówek, po systemy ogniw paliwowych dla autobusów i kolejnictwa, praca z takimi innowacyjnymi flotami uczy nas analizować i przyspieszać rozwój świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla”.

Wodór jest ważnym rozwiązaniem technologicznym dla zrównoważonego transportu, w tym dla pojazdów ciężarowych. Wodorowe ogniwa paliwowe stają się coraz bardziej popularne w ciężkich zastosowaniach ze względu na cykle pracy, zwłaszcza w skrajnych warunkach klimatycznych. Wodór, jako paliwo transportowe, najbardziej odzwierciedla tradycyjne doświadczenie konsumentów jeśli chodzi o paliwa stosowane w transporcie, a firma Air Products jest w tej dziedzinie prekursorem od kilkudziesięciu lat. Technologie firmy są wykorzystywane w ponad 1,5 miliona tankowaniach ocznie w 20 krajach, a firma Air Products uczestniczy w ponad 250 projektach.

Jako największy na świecie producent wodoru, firma Air Products ma doświadczenie w całym łańcuchu wartości wodoru i aktywnie przyczynia się do zrównoważonego rozwoju poprzez budowanie, posiadanie i obsługę największych na świecie projektów w zakresie produkcji, zgazowania, wychwytywania dwutlenku węgla, transportu i tankowania paliwa. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w zakresie wodoru, w ponad 50 krajach, firma Air Products dysponuje sprawdzoną wiedzą i możliwościami, dzięki którym wodór może być wytwarzany przy użyciu wszystkich dostępnych metod produkcji i dystrybuowany w sposób bezpieczny, niezawodny i ekonomiczny, jako zeroemisyjne paliwo o coraz większym znaczeniu.  

Firma Cummins ma ogromne doświadczenie w zakresie zaawansowanych technologii i możliwości inżynieryjnych, a także szerokie portfolio wiodących na rynku technologii wodorowych, takich jak, elektrolizer PEM i rozwiązania dotyczące ogniw paliwowych. Do tej pory firma wdrożyła ponad 2000 ogniw paliwowych i 600 elektrolizerów na całym świecie. Innowacje firmy Cummins w zakresie wodoru są jednymi z „pierwszych na świecie” i obejmują pierwsze na świecie pociągi pasażerskie z ogniwami wodorowymi, pierwszą na świecie stację tankowania wodoru dla statków, samochodów osobowych i ciężarowych w Antwerpii, Belgia, oraz największy na świecie elektrolizer PEM, w Bécanceur, Kanada.

O Air Products
Air Products (NYSE: APD) to globalny dostawca gazów technicznych od ponad 80 lat. Koncentrując się na energii, środowisku i rynkach wschodzących, firma zapewnia gazy atmosferyczne i procesowe, urządzenia oraz aplikacje klientom z wielu branż, takich jak rafineryjna, chemiczna, metalurgiczna, elektroniczna, produkcyjna, spożywcza i napojowa. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. Firma opracowuje, projektuje, buduje, jest właścicielem i operatorem jednych z największych na świecie projektów dotyczących gazów przemysłowych, w tym stacji zgazowania, które w sposób zrównoważony przekształcają bogate zasoby naturalne w syngaz do produkcji wysokowartościowej energii, paliw i chemikaliów. Jest również zaangażowana w projekty związane z wychwytywaniem dwutlenku węgla oraz produkcją zielonego wodoru, wspierając tym samym transport i transformację energetyczną na skalę światową.

W roku 2020 przychody ze sprzedaży firmy Air Products w 50 krajach wyniosły 8,9 mld USD, a obecna kapitalizacja rynkowa firmy wynosi około 60 mld USD. Ponad 19 tysięcy zdolnych, zaangażowanych i pełnych entuzjazmu pracowników, wywodzących się z różnych środowisk, dąży do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą służyć naturze, wpisywać się w ideę zrównoważonego rozwoju, a także odpowiadać na wyzwania, przed którymi stają klienci, społeczności oraz świat. Więcej informacji na stronie www.airproducts.com.pl, zapraszamy do śledzenia nas na Facebook.  

O Cummins
Cummins Inc., światowy lider w dziedzinie energii, jest korporacją o uzupełniających się segmentach biznesowych, które projektują, produkują, dystrybuują i serwisują szeroką gamę rozwiązań energetycznych. Produkty firmy obejmują olej napędowy, gaz ziemny, elektryczne i hybrydowe układy napędowe oraz podzespoły związane z układem napędowym, w tym filtrację, oczyszczanie spalin, turbosprężarki, układy paliwowe, układy sterowania, systemy kontroli powietrza, zautomatyzowane skrzynie biegów, systemy wytwarzania energii elektrycznej, akumulatory, elektryczne systemy zasilania, wytwarzanie wodoru i ogniwa paliwowe. Firma Cummins, z siedzibą w Columbus w stanie Indiana, USA, od momentu założenia firmy w 1919 r., zatrudnia około 57 800 osób, które budują lepszy świat dzięki trzem priorytetom w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej, o znaczeniu krytycznym dla społeczności: edukacji, środowiska i równości szans. Cummins obsługuje swoich klientów online, poprzez sieć niezależnych i należących do firmy dystrybutorów oraz poprzez tysiące placówek dealerskich na całym świecie. Firma uzyskała w 2020 roku około 1,8 mld USD dochodu ze sprzedaży o wartości 19,8 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cummins.com

Downloads

|

Información de contacto

Ha ocurrido un error. Corrija los campos marcados.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

¿Cómo podemos ayudarle?

  1. ¿Qué tipo de consulta?