Air Products Home

Centro de noticiasAir Products nabywa aktywa i udziały spółki Euro-Hel

02/11/2021 Warszawa

Z przyjemnością informujemy, że zgodnie ze strategicznymi celami Air Products, aby stać się najbezpieczniejszą, najbardziej różnorodną i najbardziej dochodową firmą produkująca i dostarczającą gazy przemysłowe na świecie, zapewniającą Klientom doskonałą obsługę, w dniu 2 listopada 2021 r., Air Products Sp. z o.o. nabyła aktywa i udziały Euro-Hel Sp. z o.o. (Eurohel – ciekły hel, gazowy, napełnianie MRI).

Euro-Hel to firma rodzinna, działająca na polskim i środkowoeuropejskim rynku, która zajmuje się pełnieniem i dystrybucją helu gazowego i ciekłego. Firma świadczy również usługi magazynowania, logistyki i konserwacji sprzętu do rezonansu magnetycznego (MRI). Euro-Hel zatrudnia 34 pracowników i ma siedzibę w miejscowości Czarnylas koło Ostrowa Wielkopolskiego.

Napełnialnia w Czarnymlesie pozwoli również firmie Air Products zoptymalizować sieć dystrybucji helu nie tylko na rynku polskim, ale także na rynku środkowoeuropejskim. Wieloletnie doświadczenie i wiedza ekspercka pracowników Euro-Hel pomogą w dalszym rozwoju tej ważnej części biznesu Air Products.

„Dzięki przejęciu Euro-Hel znacząco zwiększamy naszą zdolność do obsługi Klientów. – powiedział Jacek Cichosz, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Air Products w Polsce – Biznes Euro-Hel doskonale uzupełnia nasze aspiracje rynkowe. Dzięki połączeniu naszych firm Klienci skorzystają z rozszerzonej oferty produktów i usług, ale także z uzupełniającej się wiedzy naszych zespołów.” dodał.

O Air Products

Air Products (NYSE: APD) to globalny dostawca gazów technicznych od ponad 80 lat. Koncentrując się na energii, środowisku i rynkach wschodzących, firma zapewnia gazy atmosferyczne i procesowe, urządzenia oraz aplikacje klientom z wielu branż, takich jak rafineryjna, chemiczna, metalurgiczna, elektroniczna, produkcyjna, spożywcza i napojowa. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. Firma opracowuje, projektuje, buduje, jest właścicielem i operatorem jednych z największych na świecie projektów dotyczących gazów przemysłowych, w tym stacji zgazowania, które w sposób zrównoważony przekształcają bogate zasoby naturalne w syngaz do produkcji wysokowartościowej energii, paliw i chemikaliów. Jest również zaangażowana w projekty związane z wychwytywaniem dwutlenku węgla oraz produkcją zielonego wodoru, wspierając tym samym transport i transformację energetyczną na skalę światową.

W roku 2020 przychody ze sprzedaży firmy Air Products w 50 krajach wyniosły 8,9 mld USD, a obecna kapitalizacja rynkowa firmy wynosi około 60 mld USD. Ponad 19 tysięcy zdolnych, zaangażowanych i pełnych entuzjazmu pracowników, wywodzących się z różnych środowisk, dąży do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą służyć naturze, wpisywać się w ideę zrównoważonego rozwoju, a także odpowiadać na wyzwania, przed którymi stają klienci, społeczności oraz świat. Więcej informacji na stronie www.airproducts.com.pl, zapraszamy do śledzenia nas na Facebook

Downloads

|

Información de contacto

Ha ocurrido un error. Corrija los campos marcados.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

¿Cómo podemos ayudarle?

  1. ¿Qué tipo de consulta?